MedMas Michał Gąsiorowski
- masaż z dojazdem Katowice i okolice
   Strona główna      Jaki masaż
 
Masaż klasyczny (leczniczy)
 
jest najbardziej popularną forma masażu. W zależności od tego, jak intensywnie się go wykonuje, wyróżnia się jego różne właściwości poprawiające kondycję fizyczną. Masaż klasyczny stosowany jest w zapobieganiu i niwelowaniu różnych dolegliwości np. ortopedycznych (bóle pleców i kręgosłupa), neurologicznych i innych. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni. Trwałe efekty zagwarantuje seria zabiegów wykonywanych zarówno całościowo, jak i na wybrane partie ciała.

 
Masaż relaksacyjny
 
niezbędny dla osób zestresowanych odczuwających napięcie i rozdrażnienie. Spokojne i delikatne ruchy wykonywane w trakcie masażu relaksacyjnego pomogą przywrócić dobre samopoczucie, spokój ducha oraz równowagę psychiczną

 
 
Masaż ujędrniający/odchudzający
 
to forma masażu dzięki której skóra uzyskuje większe napięcie. Skutkuje to efektem estetycznym w postaci mniejszej objętości tkanek. Bardzo pomocny przy odchudzaniu, zapobiega powstaniu fałd skórnych i cellulitu - ujędrnia skórę. Dzięki wykorzystaniu specyficznych chwytów masażu, następuje rozbicie tkanki tłuszczowej, przyśpieszenie procesów metabolicznych zachodzących w komórkach, co w rezultacie przyśpiesza spalanie tłuszczy.
 

 
Drenaż limfatyczny
  
polecany jest szczególnie osobom, u których występują obrzęki będące wynikiem zastoju krwi i limfy w przestrzeniach międzykomórkowych. Specjalne sekwencje ruchów mają na celu pobudzenie własnej "pompy mięśniowej" i usprawnienie krążenia, co w rezultacie prowadzi do oczyszczenia organizmu z toksyn. Drenaż limfatyczny wspomaga walkę z przedwczesnym starzeniem się skóry, cellulitem, rozstępami, a także likwiduje obrzęki nóg i wspomaga resorpcję siniaków.

 
Masaż segmentarny
 
jest zabiegiem fizykalnym, składającym się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonywania pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, a często również przyczyn chorobowych na drodze odruchowej. Znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych.